Önder UĞUR

İlçemizde doğal kaynak suyu üretimi yapan Sadelife Doğal Kaynak Suyu hakkında bilgi verir misiniz?

 Sadelife Doğal Kaynak Suları, 2009 ‘dan buya yana Şanlıurfa Siverek ilçesinde kurulu tesislerinde üretim yapmaktadır. Yaklaşık 6.000m2 açık ve 5000m2 kapalı alanda faaliyet göstermekte olup,Firmamız Satış ve Pazarlama açısından Güney Doğu Anadolu Bölgesinin ilk sıralarda yer almaktadır.

 TS EN IO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve TE EN ISI 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri fabrikamızda aktif bir şekilde uygulanmakta olup, 2010 yılından bu yana da TSE tarafından verilen “Ürün Uygunluk Belgesi”nin de sahibidir..

Sadelife Doğal Kaynak Suyun İçinde bulunan minarelleri ve Ph 8.22 olması ve günenirliliği ile Bölgesinde en çok tercih edilen markasıdır.Markamızın güvenilirliği ile çok kısa zamanda, sektöründe ve satışa çıktığı her yerde adından övgüyle söz ettiren Sadelife Doğal Kaynak Suları, sağlık, hijyen ve kalite üçlüsünden asla taviz vermeden emin adımlarla yürümektedir.

 Tüketicilerin su tüketiminde dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?

Tüketicilerin Aldığı suyun analiz değerlerine bakarak Minarelli ve Ph yüksek olan suları tercih etmelerini önermekteyiz. 

 Ambalajlı su sektörünün geleceğini nasıl değerlendiriyorsunuz, öngörünüz nedir?

Bütün sektörler haliyle büyüyor, bizim sektörümüzde büyüyecek. Ancak, bu büyümeden daha çok ivmeyle fazlalaşan üreticiler olduğu sürece, bu büyümenin çok da sağlıklı bir büyüme olmayacağı kanısındayım.

 Sektördeki pazar büyüklüğünüz ve 2018 beklentiniz nedir?

Bugüne kadar olduğu gibi 2018 yılı beklentilerimiz, satışa çıktığımız her yerlerde ilk sırada olmaktır. Ancak, genel ekonomik sıkıntılar ve yine bölgemizde son yıllarda daha fazla hissedilen ekonomik ve ticari daralma, 2018 beklentilerimizi olumsuz yönde etkilemektedir.

  • Sizce su sektörü AB standartlarına uyum sürecini başarıyla atlatabildi mi?

Sektörümüz, 17.02.2005 tarih ve 25730 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik” hükümlerine tabidir. Bu yönetmelik, AB uyum yasaları çerçevesinde düzenlenmiş olup, o günden beri çeşitli düzenlemeler ile güncellenip uygulanmaktadır. Tabi, bu yönetmeliğe uygun hareket eden üreticiler için bu sürecin kolay ve başarı ile atlatıldı diyebiliriz.  Bunun tersine hareket eden üreticiler için ise bu sürecin başarıyla atlatıldığı pek de söylenemez.

Sadelife Doğal Kaynak Suları olarak, sonuçta insan sağlığını ilgilendiren üretimini yaptığımız ambalajlı su konusunda, AB standartlarına uyum süreci başarıyla tamamlamış ve yine başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

Ayrıca, bilindiği üzere, 'Ambalajlı Su Satış Yerleri ile Ambalajlı Su Nakil Araçlarının Tabi Olacağı Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ' Sağlık Bakanlığı tarafından 20.08.2014 tarih ve 29094 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Konu ile alakalı yaptırımlı uygulamalar hayata geçirilmiş olup, ilgili birimlerce saha denetimleri de sıkça yapılmaktadır. Sadelife Doğal Kaynak Suları olarak, bu konu ile ilgili iş ortaklarımıza gerekli  eğitim ve yönlendirme çalışmalarımız da aralıksız devam etmektedir.

Siverek Ticaret ve Sanayi Odası

Cumhuriyet Caddesi İspahi Pazarı Üzeri K:1 No:44-45 Siverek / Şanlıurfa

Kurumsal
Siverek Ticaret ve Sanayi Odası: © Tüm Hakları Saklıdır.